Profesjonalistą być,
czyli kulinarne i hotelarskie staże w USA

Aplikuj teraz

Szukasz praktyk za granicą, a Twoją pasją jest hotelarstwo, turystyka lub branża kulinarna?

Nasz program Internship lub Trainee USA to niepowtarzalna okazja do odbycia stażu za Oceanem. Masz minimum 5-letnie doświadczenie w swoim zawodzie i chcesz zobaczyć, jak wygląda Twoja branża w USA? A może jesteś studentem lub świeżo upieczonym absolwentem? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/łaś “TAK” to oznacza, że program Internship lub Trainee jest skrojony dla Ciebie!

Podczas jednego z tych programów wyjedziesz do USA na 12 miesięcy. W tym czasie podejmiesz pracę w renomowanych hotelach, resortach i restauracjach zgodnie ze stworzonym planem praktyk a po zakończeniu programu będziesz mógł rozpocząć podróże po USA!

Aplikuj teraz

Internship lub Trainee USA, czyli praktyka zawodowa, za którą pracodawcy Cię pokochają

Image

Doświadczenie + know-how

Image

Rozwój zawodowy

Image

Podróże & rozrywka

Image

Praktyka języka angielskiego


Studiujesz? A może jesteś świeżo upieczonym absolwentem? Albo nigdy nie studiowałeś/aś i masz 5-letnie doświadczenie w restauracji lub hotelu? Mamy coś dla Ciebie. Odkryj możliwość stażu na międzynarodowej arenie w wysokiej klasy hotelach, restauracjach, kurortach           i ośrodkach turystycznych, który otworzy Ci możliwości, o jakich nie marzyłeś/aś! To m.in.:

 • zdobycie cennego doświadczenia,
 • podkręcenie znajomości angielskiego do perfekcji,
 • rozwijanie umiejętności zawodowych w praktyce,
 • zdobywanie know-how od liderów branży…

…i 99 innych korzyści, które na Ciebie czekają podczas programu Intern/Trainee USA! Dzięki niemu poznasz tajniki pracy za Oceanem, jak i zdobędziesz cenne know-how, które otworzy Ci drzwi do oszałamiającej kariery.

Zostań PROfesjonalistą w pełnym słowa tego znaczeniu!

W jakich zawodach możesz zdobywać doświadczenie?

Gastronomia, zwłaszcza w zawodzie kucharza.
Food & Beverage, czyli kelnerzy oraz obsługa restauracji.
Room Division, czyli koordynacja personelu, dbającego o porządek w hotelu.
Front Desk, czyli obsługa recepcji.

Chcesz zdobyć doświadczenie w kilku kierunkach? Jest to możliwe. Wszystko dzięki formule Hospitality Rotational, zgodnie z którą możesz np. 6 miesięcy pracować w Food & Beverage i kolejne 6 miesięcy na Front Desk. Albo 4 miesiące w zawodzie kucharza, 4 miesiące w zawodzie kelnera i 4 miesiące w obsłudze recepcji. Jak wolisz?

Image
Image
Image
Image

Dodatkowe 30 dni na zwiedzanie, podróżowanie, zabawę

Program umożliwia wyjazd na 12 miesięcy, a podczas tego okresu podejmujesz się zaakceptowanej oferty stażowej. Dodatkowo po zakończeniu programu, zyskujeszaż do 30 dni wolnego czasu, podczas którego możesz swobodnie podróżować po USA.

To doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, zwiedzenia najciekawszych i najbardziej nietypowych miejsc na mapie Ameryki, przeżycie fantastycznej przygody! Wszystkie atrakcje Stanów Zjednoczonych będziesz mieć w zasięgu ręki, począwszy od zapierających dech cudów natury i malowniczych plaż z wysokimi falami, po legendarne metropolie (Nowy Jork, Las Vegas, Los Angeles i wiele innych), w których nie będziesz narzekać na nudę.


Intern & Trainee z Alliance Abroad to gwarancja bezpiecznego i idealnie zorganizowanego wyjazdu. Jeszcze przed rozpoczęciem programu zyskujesz gwarancję zatrudnienia i wynagrodzenia. Zero ryzyka, maksimum korzyści.

A gdyby tak wpłacić najpierw 1000 USD na wstępie i resztę opłacić w ratach już podczas pobytu w USA z wynagrodzenia? Dokładnie w taki sposób możesz się z nami rozliczyć za program Intern lub Trainee. Wygodne, proste i przekorzystne, prawda?

 • 250 USD opłata aplikacyjna
 • 750 USD płatne po akceptacji oferty praktyk
 • 2800 USD opłacasz w 10 ratach z wynagrodzenia, będąc już w USA
Aplikuj teraz

W cenie gwarantujemy

 • staż w USA na okres do 12 miesięcy
 • gwarantowane, atrakcyjne zatrudnienie z pewnym wynagrodzeniem
 • uzyskanie wizy J-1 umożliwiającej podjęcie legalnej pracy
 • przygotowanie do rekrutacji
 • wsparcie w poszukiwaniu zakwaterowania
 • szkolenie przedwyjazdowe (orientation)
 • ubezpieczenie medyczne assistance w nagłych wypadkach (wsparcie 24/7)

Dodatkowe koszty: opłata SEVIS (220 USD), opłaty związane z uzyskaniem wizy J-1 (160 USD + 50 USD), bilety lotnicze, koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz kieszonkowe.

Program Intern & Trainee USA (Hospitality/Culinary/Tourism) jest przeznaczony dla osób z branży gastronomicznej i hotelarskiej, które chcą podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe. To, który z dwóch programów (Intern lub Trainee) jest dla Ciebie zależy od tego, czy jesteś studentem (lub świeżo upieczonym absolwentem) czy osobą bez wykształcenia wyższego, lecz z doświadczeniem zawodowym. Oba programy pozwalają wyjechać na staż do USA na 12 miesięcy.

Warunki uczestnictwa w Intern & Trainee USA

Jak to działa? Proces aplikacji krok po kroku

 1. Wszystko zaczyna się od wypełnienia formularza, w którym opisujesz swoje kwalifikacje, kompetencje i oczekiwania.

 2. Kompletacja dokumentów, których będziemy potrzebować, aby zakwalifikować Cię do programu. Damy Ci dostęp do systemu, w którym na bieżąco będziesz uzupełniać informacje.

 3. Po skompletowaniu dokumentów, nadejdzie czas na znalezienie najlepszej oferty, która spełni Twoje oczekiwania. Będziemy Cię wspierać w całym procesie do momentu, aż odnajdziesz najlepsze miejsce dla siebie.

 4. Później czeka na Ciebie Interview, czyli rozmowa z pracodawcą.
 1. Gdy pracodawca zaakceptuje Twoją kandydaturę, pora na Twój ruch. Czyli akceptacja oferty stażu.

 2. Następnie przygotowujemy Training Plan, który musisz podpisać zarówno Ty, jak i Twój pracodawca.

 3. Wystawiamy dokument DS-2019, który pozwoli ubiegać Ci się o wizę J-1. Możesz o nią aplikować w najbliższej ambasadzie lub konsulacie. Wniosek o spotkanie w sprawie wydania wizy to zazwyczaj koszt 160 USD.

Co dalej? Przygotowania do wylotu i wreszcie podjęcie stażu w USA!

Image

Atrakcyjne warunki i kompleksowe wsparcie

Od 30 lat pomagamy studentom i absolwentom podejmować zagraniczne staże na całym świecie. Uczestników Intern & Trainee wspieramy m.in. przy dopełnianiu formalności, uzyskiwaniu zatrudnienia czy obsłudze wniosku wizowego. Zapewniamy pakiet korzyści, które znacznie ułatwiają pobyt w USA.

Poznaj opinie o programie i Alliance Abroad

Image

Michał

“Odkąd skończyłem technikum gastronomiczne, nie mogłem znaleźć pracy idealnej. Pracowałem w wielu restauracjach, bardziej lub mniej profesjonalnych, ale niestety bez perspektywy rozwoju na kierownicze stanowiska. A moim marzeniem od zawsze było zostanie szefem kuchni. Po 7 latach zmagań i braku milowych kroków, postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę. Uzbierałem pieniądze na program Trainee Culinary USA od Alliance Abroad i udało mi się wyjechać na prawie rok do pracy, o jakiej nawet nie marzyłem. Pracowałem w jednej z najlepszych restauracji w… Nowym Jorku! I to u boku prawdziwych artystów gastronomii. W niecałe 12 miesięcy zdobyłem więcej doświadczenia i umiejętności, niż przez te 7 lat pracy w kraju. A co najważniejsze, otrzymałem kompletną wiedzę na temat tego, jak gotować czy układać menu, aby sprostać oczekiwaniom gości i wyróżnić się na tle konkurencji. Natomiast brak środków niestety nie pozwolił mi na realizację marzenia. Ale w międzyczasie zmieniłem pracę i trafiłem do ekskluzywnej restauracji, gdzie od razu zatrudniono mnie na stanowisku zastępcy szefa kuchni - a nie zwykłego kucharza. To ogromny krok naprzód, który pozwoli mi na spełnienie marzenia o własnej restauracji.”

Image

Angelica

Studiuję hotelarstwo i turystykę. Z zarobionych weekendami pieniędzy postanowiłam zrobić Gap Year i wyjechać do Stanów, aby podszkolić swój angielski i przeżyć ciekawą przygodę, zanim będę musiała starać się o stałą pracę po studiach. To była jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam. W ramach programu Intern Hospitality USA udało mi się podjąć płatny staż w recepcji jednego z najbardziej prestiżowych hoteli w Stanach! Bardzo szybko po przyjeździe zaczęłam mówić naprawdę płynnie po angielsku. Stały kontakt z gośćmi i pracownikami różnych narodowości sprawił, że po pewnym czasie angielski stał się dla mnie całkowicie naturalnym językiem. Na stażu zdobyłam także wiele innych, cennych umiejętności, które na pewno przydadzą mi się w rozwoju zawodowym po studiach. Ale to, z czego jestem najbardziej zadowolona, to długi pobyt w Stanach (12 miesięcy), dzięki któremu poznałam fantastycznych przyjaciół i zwiedziłam naprawdę nietypowe, niedostępne dla zwyczajnych turystów miejsca w tym kraju. To niezapomniane przeżycie, które nie jest do opisania, dopóki samemu się nie spróbuje. Polecam!”

Image

Robert

“Stażu zagranicznego szukałem od dłuższego czasu. Chciałem gdzieś wyjechać zaraz po studiach, aby nabrać trochę doświadczenia międzynarodowego i podszkolić swój angielski. Wiedziałem, że da mi to przewagę na rynku pracy i będę mógł szybciej aplikować na poważniejsze czy lepiej płatne stanowiska (dotychczas wszystkie rekrutacje kończyły się odmową). I nie myliłem się. Po odbyciu programu z Alliance Abroad (które okazało mi ogromne wsparcie podczas wyjazdu, pomagając praktycznie w zaplanowaniu wszystkiego), gdzie miałem szansę sprawdzić się w pracy w bardzo dobrym hotelu, wróciłem do kraju i złożyłem CV do kilku miejsc. Po paru dniach dostałem zaproszenia od wszystkich firm na rozmowę kwalifikacyjną. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że każdy z pracodawców chce zaproponować mi atrakcyjne zatrudnienie. To, czym wyróżniałem się na tle innych kandydatów, to praca w renomowanym, zagranicznym ośrodku u boku najlepszych z branży hotelarskiej. Nieocenionym atutem stał się także świetny angielski, zarówno w mowie, jak i piśmie. Polecam podobny krok wszystkim, którzy chcą się rozwinąć i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe zaraz po studiach.

  FAQ

  Co warto wiedzieć o wyjeździe do USA na program Intern & Trainee? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami przez innych uczestników.